P7310215_2.JPGK2019 FE - 19 - 111_2_edited2.jpgK2019 FE - 19 - 118.JPG

 

Nyhedsarkiv 

Vi har i år taget den beslutning i bestyrelsen kun at holde  en stander nedtagning uden efterfølgende fest. Festen vil i stedet blive holdt til stander hejsningen om foråret - mereom det kommer i det ny år.
Så i år er programmet at vi mødes Søndag D 30/10 2022 kl 15.00 ved klubben og efter talen fra Formanden tages stander ned for i år - klubben giver et glas og kage.


Og så  til GF i holbæktursejlerklub - den er flytte lidt i dato så den holdes Søndag D 20/11-22  kl 11.00. Indkaldelse og dagsorden kommer på hjemmesiden samt hænges op i klubben som normalt.  Du skal medbringe egen frokost.
Sildebordet er rykket til 8. januar kl. 12:00  Se opslaget i nyhedssektionen og venligst husk at skrive jer på deltagerlisten så Bodil ved hvor mange vi bliver til sild, listen vil hænge i klubben på den nye opslagstavle cirka medio oktober.

Der er meget nyt på en gang , men vi skal også prøve at få flere medlemmer til at deltage i klubbens  arrangementer.     

Venlig hilsen klubbens bestyrelse

dt logo 17

Network Media Hjemmeside fra
Network Media